top of page

משמעות המספרים בשם האדם או בתאריך לידתו

 

מאת ד"ר רמי שקלים

להלן משמעות המספרים בנומרולוגיה, כפי שגובשה במשך תקופות ארוכות. כפי שכתבתי במאמריי הקודמים, המשמעות המספרית היא שילוב של רעיונות הלקוחים מעולם האסטרולוגיה, הנצרות,  הקבלה היהודית,  ועוד.

 

על פי שיטה זו לכל ספרה יש שם של כוכב. כפי שציינתי, החישוב על פי השמות נעשה לפי השם היום יומי של האדם-הכינוי. כך למשל אדם שבלידתו נקרא מרדכי, אך בחיי היום יום מכונה מוטי, צריך לחשב את שמו על פי הכינוי מוטי, וכן על זו הדרך אבי, רפי, ריקי וכו'.

 

במאמר הבא אפרט את המשמעות של כל ספרה בהתייחס לשם האדם ולתאריך לידתו. בהמשך מאמריי אבאר את השיטה לחיזוי העתיד על פי הנומרולוגיה.

משמעות המספר 2 בשם האדם או בתאריך לידתו

 

ילדי 1 הנשלטים על ידי אפולו-השמש, הם אלו ששמם יוצא 1, או שנולדו בתאריך שהסכום הכולל שלו 1, או שיום לידתם הוא ה-1, 10, 19, 28 בחודש הלועזי. 

 

המספר 1 נחשב בנומרולוגיה לחיובי מאודף, בהיותו ראשון למספרים הוא מייצג את סמל האל ואת סמל הכוליות, הראשוניות  וההתחדשות.

 

מכיוון  שהשמש  היא  הכוכב המרכזי של מערכת השמש, היא מקרינה אור ואינה מקבלת אור, לכן הופעת הספרה 1 מסמלת אישיות מושכת, קורנת וכריזמאטית. ילידי 1 הינם מנהיגים מטבעם, בעלי מרץ ואנרגיה, ובדרך כלל נמצא אותם כבולטים בכיתה, בקבוצה, כראשי ערים, ראשי ממשלות וכמנהיגים בכלל.

 

לאנשים אלו יש התחדשות רעיונית תמידית, ואל להם לחשוש מתקופות שפל, שכן אלו קצרות וחולפות.  

 

משמעות המספר 2 בשם האדם או בתאריך לידתו

 

ילדי 2, הנשלטים על ידי הירח, הם אלו ששמם יוצא 2, או שנולדו בתאריך שהסכום הכולל שלו 2, או שיום לידתם הוא ה-2, 11, 20, 29 בחודש הלועזי. המספר 2 נחשב בנומרולוגיה לשלילי בדרך כלל.

 

מצד אחד מורה הדבר על אדם נבון, חכם, נוח לבריות וטוב לב, המוכן לסייע לזולת בכל עת שיידרש. אדם זה העוזר רבות לזולת, חסר אונים לגבי עצמו. הירח השולט עליו והמשנה את צורותיו באופן תדיר, מסמל את שיא חוסר היציבות, המתבטאת  באופן כללי בתחומים שונים ובחיי הנישואין בפרט.

 

אם נשים לב נמצא, שרבים הם הגרושים והפרודים בעלי השמות או תאריכי הלידה היוצאים 2. ביהדות מסמל ה-2 את סמל הפירוד. ביום השני לבריאת העולם לא בירך האל את הברכה: "וירא כי טוב", כיוון שביום זה - לראשונה - יש אקט של פירוד.

ביום זה נחלקו המים על ידי הרקיע. חז"ל שאלו, כיצד ייתכן שהאל הפריד מים? האל על פי הגדרתו הוא אל הרחמים השלום והייחוד, שהרי נאמר "עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו...". ולכן אקט הפירוד אינו תואם את הגדרתו.

 

תשובת  חז"ל  על פי הקבלה היא, שביום השני נבראו המלאכים, וביניהם גם השטן, וככזה עשה את הפירוד שהוא על פי הגדרת תפקידו. ימי שני נחשבים בדרך כלל לימי דין, ורבים ממלחמות ישראל פרצו ביום שני או בערב יום ראשון הנחשב ליום שני (על פי הכתוב בתורה: "ויהי ערב ויהי בוקר...", מתחיל היום החדש מהערב הקודם).

 

בימי מלחמה, ימי שני הם הימים הקשים ביותר. ידועים מתקפות נפל שונות, שנערכו בימי שני. עניין מידת הדין, המופיע תמיד בקטגוריה של מס' 2, קיים בהרחבה בתורת הקבלה.

 

לפי אחת השיטות בקבלה, האציל האל מתוך עמקי עצמותו עשר ספירות:

  • חכמה

  • בינה

  • דעת

  • חסד

  • גבורה

  • תפארת

  • נצח

  • הוד

  • יסוד

  • מלכות (שיטה אחרת מוציאה את הדעת ממניין עשר הספירות ומכניסה את הכתר).

 

על פי שיטה זו, הספירות נחלקות לשלוש הספירות הראשונות, המסמלות את השכל: חכמה, בינה, דעת, ולשבע הספירות האחרונות, התחתונות, המסמלות את שבעת ימי בניין השבוע: חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד, מלכות. הספירה השנייה בכל קבוצה מייצגת את מידת הדין, הקושי והצמצום - ספירת הבינה מהקבוצה הראשונה, וספירת הגבורה מהקבוצה השנייה. אלו גם נקראות אמא ובת, הן הצד הנקבי המסמל על פי הקבלה את מידת הדין והצמצום.

 

משמעות המספר 3 בשם האדם או בתאריך לידתו

 

ילידי 3, הנשלטים על ידי צדק-יופיטר, הם אלו ששמם יוצא 3, או שנולדו בתאריך שהסכום הכולל שלו 3, או שיום לידתם הוא ה-3, 12, 21 בחודש הלועזי. המספר 3 נחשב בנומרולוגיה לחיובי מאוד.

 

ילידי 3 ניחנו בכישרונות רבים, וידם בכל. תכונה זו גורמת להם להחליף עבודות בקצב מהיר. הם נחשבים לאופטימיסטים, ויש להם יכולת להסתדר במצבים שונים. כוכב צדק השולט עליהם נחשב לכוכב הדת והמיסטיקה, ולכן יש לרובם נטייה לדת.    

 

 

משמעות המספר 4 בשם האדם או בתאריך לידתו

 

ילדי 4, הנשלטים על ידי אורנוס, הם אלה ששמם יוצא 4, או שנולדו בתאריך שהסכום הכולל שלו 4, או שיום לידתם הוא ה-4, 13, 21 בחודש הלועזי. מספר 4 מייצג אנשים אחראים ומסודרים, העובדים לעיתים שעות רבות.

 

עבודתם בדרך כלל קשורה לעיסוק משרדי כגון: הנהלת חשבונות, פקידות, מזכירות וכו'. כוכב זה הנע לאיטו בשמים, ומסיים בתוך 84 שנות ארץ הקפה אחת סביב השמש, מרמז לרוב על איטיות ועל קושי בהשגת דברים.

 

רוב ילידי 4 משיגים דברים בקושי. רבים מהם מאחרים להתחתן, לקנות דירה, לעבור משרה וכו'. ילדי 4 נחשבים לאחראים, ובדרך כלל לא יעשו צעד שיש בו מן ההימור.

 

משמעות המספר 5 בשם האדם או בתאריך לידתו

 

ילדי 5, הנשלטים על ידי מרקורי, הם אלו ששמם יוצא 5, או שנולדו בתאריך שהסכום הכולל שלו 5, או שיום לידתם הוא ה-5, 14, 23 בחודש הלועזי. מספר 5 מייצג אנשים נמרצים מאוד, העובדים עם קהל או בנסיעות.

 

עבודות משרדיות אינם מתאימות להם כלל וכלל. הספרה 5 הפתוחה משני צדדיה, רומזת לפתיחות רבה. ילדי 5 רטוריים, אנרגטיים ונחשבים לאוהבי חברה ובילויים.

 

רבים מהם עוסקים בעבודות, הקשורות עם תנועה או קהל כגון: נהגי מוניות, נהגי אוטובוסים, נהגי משאיות, כדורגלנים, כדורסלנים, עובדי יחסי ציבור, ספרים, ספריות, קוסמטיקאיות וכד'. 

 

משמעות המספר 6 בשם האדם או בתאריך לידתו

 

ילדי 6, הנשלטים על ידי ונוס-נוגה, הם אלו ששמם יוצא 6, או שנולדו בתאריך שהסכום הכולל שלו 6, או שיום לידתם הוא ה-6, 15, 24 בחודש הלועזי. המספר 6 נחשב בנומרולוגיה לחיובי מאוד, ויש החושבים אותו למספר הטוב היותר.

 

ונוס הוא כוכב האומנות, האהבה וההרמוניה, וככזה הוא מייצג אנשים בעלי נפש אמנותית, המסוגלים להשרות סביבם אוירה של רצון טוב וניחוחות. במיתולוגיה היוונית סימלה ונוס את אלת האהבה. ילדי ונוס אינם אוהבים מחלוקות ומריבות, ויוצרים סביבם אוירה משפחתית של רצון טוב ואהבה.

 

משמעות המספר 7 בשם האדם או בתאריך לידתו

 

ילדי 7, הנשלטים על ידי נפטון, הם אלו ששמם יוצא 7, או שנולדו בתאריך שהסכום הכולל שלו 7, או שיום לידתם הוא ה-7, 16, 25 בחודש הלועזי. המספר 7 נחשב בנומרולוגיה למספר הקשור לקדושה, לאינטואיציה ולמיסטיקה.

 

ילדי 7 נחשבים לאינדיבידואליסטים ולבודדים. דוגמה לילידי 7 הוא יום השבת, שמסמל את הקדושה. אך בכך כלולה גם העובדה, שיום זה מסמל את השונות את הנבדלות ואת הבדידות. בעוד ימי השבוע מסמלים את הזכר וכולם דומים אחד לשני, שבת מסמלת את צד הנקבה, "שבת המלכה" שאין לה בין זוג והיא "זוהרת בבדידותה".

 

מקובלי צפת "דאגו" למצוא "חתן" ליום השבת. "חתן" זה היא "כנסת ישראל", השומרת את השבת  ו"מזדווגת" עימה רק ביום זה בקדושה ובטהרה. מבחינה סמלית ילדי 7 דומים ליום השבת.

 

הם חכמים, נבונים ובודדים מאוד בתחושתם. רבים מהם בודדים מבחינה משפחתית או חברית. ילדי 7 נחשבים ל"זאבים בודדים", וקשה להם למצוא בני/בנות זוג. הנשואים שבהם חשים לעתים קרובות בריחוק רגשי מבני/בנות הזוג, גם כשאין סיבה "הגיונית" לכך. רבים מן הפרודים/דות, הגרושים/שות והרוקים/קות גרים בדירה, שהסכום שלה יוצא 7 כגון: 7, 16, 25, 34, 43 וכו'.

ילדי 7 ניחנו באינטואיציה מפותחת מאוד, והם בעלי יכולת הבנה בנושאים הקשורים לפסיכולוגיה. רבים מהם עוסקים במקצועות  מדעי החברה והרוח: גננות, הוראה, חינוך, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, קרימינולוגיה, פילוסופיה וכו',   

 

משמעות המספר 8 בשם האדם או בתאריך לידתו

 

ילדי 8, הנשלטים על ידי סטורן-שבתאי, הם אלו ששמם יוצא 8, או שנולדו בתאריך שהסכום הכולל שלו 8, או שיום לידתם הוא ה-8, 17, 26 בחודש הלועזי. המספר 8 נחשב בנומרולוגיה לסמל החומר, השפע והכסף.

 

ילדי 8 נחשבים לחזקים בדעתם, ולכאלו שישיגו את אשר חפצה נפשם. רבים מהם עוסקים בעבודה הקשורה בכסף: כלכלה, ראיית חשבון, בנקאות ומסחר. הסוחרים שביניהם מגיעים להישגים גדולים בתחום הכספי. רבים מן העשירים הם בעלי מספר 8 בשמם או בתאריך לידתם.

 

משמעות המספר 9 בשם האדם או בתאריך לידתו

 

ילדי 9, הנשלטים על ידי מרס-מאדים, הם אלו ששמם יוצא 9, או שנולדו בתאריך שהסכום הכולל שלו 9, או שיום לידתם הוא ה-9, 18, 27 בחודש הלועזי.

ילדי 9 נחשבים לנמרצים מאוד. כוכב מרס-מאדים, המסמל את אודם הדין והמלחמה, גורם לרבים מהם להיות מתוחים ומתפרצים לעיתים קרובות. הם מאוד מוכשרים אך בילדותם הם מתקשים להתרכז בלימודים ולהפיק מעצמם את המיטב. אלו שמתמידים בלימודם מגיעים להישגים גבוהים.

 

כאמור, מאדים נחשב לכוכב המלחמה ולסמל לשפיכות דמים, ולכן רבים מילדי מאדים מגיעים למקצועות שיש בהם אלמנטים של  מלחמה או דם כגון: קצבים, מוהלים, רופאים, עורכי דין, אנשי צבא. בעידן המודרני נוספו לאלו המקצועות הקשורים לחשמל, אלקטרוניקה ומחשבים.                            

 

 

bottom of page